To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,457 - 4/1/20 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,447 - 4/1/20 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 650 |
| User: | carte_1 |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #14,440 - 4/1/20 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #14,437 - 4/1/20 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 850 Pro on Pi4 using Sabrent SATA to USB adapter |
| Test #14,435 - 4/1/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,434 - 4/1/20 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 6TB Seagate Ext and 320GB Ext on PI4 |
| Test #14,429 - 4/1/20 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #14,425 - 4/1/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #14,424 - 4/1/20 3:22 am | |
|---|---|
| Score: | 451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C6 |
| Note: | Kingston SSD |
| Test #14,422 - 4/1/20 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | DarkJoker |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk U1 |
| Test #14,407 - 3/31/20 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 636 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk MicroSDHC 32GB Ultra |
| Test #14,398 - 3/31/20 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,397 - 3/31/20 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32gb |
| Test #14,396 - 3/31/20 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | David |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 256 GB microSDXC on Pi 4 |
| Test #14,395 - 3/31/20 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 469 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Stock/noname. |
| Test #14,394 - 3/31/20 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 431 |
| User: | SzopeN |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C4 |
| Test #14,393 - 3/31/20 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd16gb |
| Test #14,387 - 3/31/20 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,385 - 3/31/20 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Generic microSD |
| Test #14,374 - 3/31/20 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |