To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,369 - 3/31/20 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Test #14,361 - 3/31/20 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card on Pi 4 |
| Test #14,358 - 3/31/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #14,355 - 3/31/20 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | RaspberryPI3 with 32GB SanDisk SD Card |
| Test #14,351 - 3/31/20 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #14,347 - 3/31/20 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,118 |
| User: | peppapig from China |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32G class10 on Pi 4 |
| Test #14,344 - 3/31/20 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | OCZ Vertex Turbo 32GB |
| Test #14,339 - 3/31/20 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #14,338 - 3/31/20 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Score |
| Test #14,333 - 3/31/20 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,331 - 3/31/20 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #14,326 - 3/31/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB MicroSD on Pi 4 4GB |
| Test #14,324 - 3/31/20 12:54 am | |
|---|---|
| Score: | 982 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #14,323 - 3/30/20 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB micro SD card, 100 Mhz sd card clock |
| Test #14,322 - 3/30/20 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,320 - 3/30/20 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,318 - 3/30/20 7:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #14,296 - 3/30/20 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sd |
| Test #14,291 - 3/30/20 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SMI) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SMI |
| Class: | C10 |
| Note: | 4gb micro sd |
| Test #14,290 - 3/30/20 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra micro SD xc on Pi 4 |