To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,540 - 4/2/20 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 755 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroSDCard |
| Test #14,536 - 4/2/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #14,528 - 4/2/20 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,522 - 4/2/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,518 - 4/2/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,517 - 4/2/20 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,263 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD sandisk Extreme 32Go |
| Test #14,516 - 4/2/20 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,513 - 4/2/20 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | begoneth |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB A1 C10 U1 |
| Test #14,512 - 4/2/20 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | apskaft |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #14,508 - 4/2/20 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Megatron |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32 Gb |
| Test #14,505 - 4/2/20 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,500 - 4/2/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,498 - 4/2/20 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra |
| Test #14,494 - 4/2/20 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pi 4 |
| Test #14,492 - 4/1/20 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #14,488 - 4/1/20 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,482 - 4/1/20 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,065 |
| User: | SLAMZipp |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 32GB SanDisk on stock Pi 4 |
| Test #14,470 - 4/1/20 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,204 |
| User: | FTEP |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Generic SD Card 64 Go Class 10 |
| Test #14,468 - 4/1/20 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | micor usb |
| Test #14,462 - 4/1/20 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd card pi3 |