To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,287 - 3/30/20 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,285 - 3/30/20 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #14,279 - 3/30/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #14,276 - 3/30/20 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32Gb on Pi 4 |
| Test #14,274 - 3/30/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | RaspiUbuntu18044 |
| Test #14,265 - 3/30/20 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4B overclocked stock cana kit 32 gig sdcard |
| Test #14,256 - 3/30/20 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | infinitive 16GB microSD |
| Test #14,254 - 3/30/20 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | f |
| Test #14,250 - 3/29/20 11:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #14,249 - 3/29/20 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB Micro SD on Pi 3 |
| Test #14,248 - 3/29/20 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | netac 64g |
| Test #14,240 - 3/29/20 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #14,234 - 3/29/20 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD on Raspberry 3B |
| Test #14,218 - 3/29/20 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 438 |
| User: | he11binder |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU16) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | PNY SDU16 |
| Class: | C4 |
| Note: | Pi Zero Sd Card |
| Test #14,216 - 3/29/20 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 515 |
| User: | ebaketa |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB microSD (SU32G)(Overclocked SD) |
| Test #14,212 - 3/29/20 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 283 |
| User: | ImTheFrack |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 |
| Note: | Kingston MicroSD 8GB on Pi 4 |
| Test #14,209 - 3/29/20 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,206 - 3/29/20 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 64gb sd |
| Test #14,197 - 3/29/20 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,196 - 3/29/20 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Note: | SanDisk 32gig sd |