To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,191 - 3/29/20 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,110 |
| User: | ebaketa |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32G microSD |
| Test #14,187 - 3/29/20 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,185 - 3/29/20 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #14,184 - 3/29/20 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSD |
| Test #14,177 - 3/29/20 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Class 10 U1 32GB |
| Test #14,173 - 3/29/20 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,013 |
| User: | 241 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sd241 |
| Test #14,172 - 3/29/20 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 462 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk 16 GB |
| Test #14,171 - 3/29/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 943 |
| User: | Pig-Evolution |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk 16GB A1 HC1 RPi 3b+ |
| Test #14,167 - 3/29/20 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 Application Class 32GB on Pi 4 |
| Test #14,157 - 3/29/20 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | nush |
| Test #14,156 - 3/29/20 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | C0 |
| Note: | RS RPi3 Sandisk C10 HC |
| Test #14,155 - 3/29/20 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Raspi |
| Test #14,150 - 3/29/20 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,145 |
| User: | MBreezy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB SD card on Pi 4 |
| Test #14,147 - 3/29/20 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,216 |
| User: | sudo fdisk -l |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,146 - 3/29/20 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y016U |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | kingston flash 16 Gb |
| Test #14,145 - 3/29/20 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | San32GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB |
| Test #14,143 - 3/29/20 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | eSanDisk - Model: SC16G on Pi 4b |
| Test #14,142 - 3/29/20 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,141 - 3/29/20 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #14,134 - 3/29/20 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |