To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,132 - 3/29/20 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 |
| Note: | NoName 8GB micro CD card on Pi 4 |
| Test #14,126 - 3/29/20 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | PSItech |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,124 - 3/29/20 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | UwU Minecraft server pi |
| Test #14,118 - 3/29/20 4:20 am | |
|---|---|
| Score: | 712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #14,116 - 3/29/20 3:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,107 - 3/29/20 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T5 500GB SSD on Pi 4 |
| Test #14,103 - 3/29/20 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,100 - 3/29/20 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,206 |
| User: | bfc |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 100 60 MB on Pi4 4GB |
| Test #14,097 - 3/29/20 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | bfc |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 64GB on Pi 4 |
| Test #14,094 - 3/28/20 11:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | raspi4 |
| Test #14,089 - 3/28/20 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSDHC UHS-3 |
| Test #14,085 - 3/28/20 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 541 |
| User: | John Tourwing |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SMI) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SMI |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro SD on Pi 3 b |
| Test #14,077 - 3/28/20 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #14,076 - 3/28/20 6:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | rpi4ubuntu |
| Test #14,063 - 3/28/20 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,590 |
| User: | aheilemann |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,056 - 3/28/20 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,252 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32gb samsung evo plus |
| Test #14,055 - 3/28/20 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 792 |
| User: | C10U1 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Pro Sdcard |
| Test #14,051 - 3/28/20 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 929 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | C0 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 GB on a Pi 3 B+ |
| Test #14,046 - 3/28/20 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Test #14,042 - 3/28/20 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 using 32gb samsung evo plus |