To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,963 - 3/28/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB SDHC Class 10 |
| Test #13,961 - 3/28/20 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,252 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | ODROID N2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #13,960 - 3/28/20 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32gb on Pi4 |
| Test #13,954 - 3/28/20 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra on Pi 4 |
| Test #13,946 - 3/27/20 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | first |
| Test #13,944 - 3/27/20 8:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | Spodesy |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung T5 500GB SSD on Pi4 using USB C |
| Test #13,932 - 3/27/20 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SSD |
| Test #13,928 - 3/27/20 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Default SD Card on Pi 3 |
| Test #13,927 - 3/27/20 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | ag |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C10 |
| Note: | TF card 32GB C10 from AliExpress on Pi 4 Rev 1.2 |
| Test #13,926 - 3/27/20 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | GoodRam 32GB SD Card on Pi4 |
| Test #13,916 - 3/27/20 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32gb micro sd card running in pi 3b+ |
| Test #13,915 - 3/27/20 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Kingston |
| Test #13,910 - 3/27/20 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #13,896 - 3/27/20 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD card 32GB on RPi4 |
| Test #13,892 - 3/27/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | portex |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ADATA Premier Pro 64GB UHS1 U3 V30 A2 |
| Test #13,888 - 3/27/20 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,179 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ADATA 128GB SSD |
| Test #13,875 - 3/27/20 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,870 - 3/27/20 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #13,868 - 3/27/20 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | lol |
| Test #13,865 - 3/27/20 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd test |