To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,864 - 3/27/20 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 32G |
| Test #13,856 - 3/27/20 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 687 |
| User: | Genesys Logic |
| Brand: | Team SD (TEAM) |
| Board: | Pine64 RockPro64 |
| Device: | Team TEAM |
| Class: | C0 |
| Note: | lsusb |
| Test #13,855 - 3/27/20 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Fataldu92 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Carte Micro SDXC I SanDisk Extreme 64 Go Rf: SDSDQX-064G-A46A) sur Raspberry Pi 4 |
| Test #13,853 - 3/27/20 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD8GB |
| Class: | C4 |
| Note: | sandisk |
| Test #13,841 - 3/27/20 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 982 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 32m sd card on a rpi3 |
| Test #13,837 - 3/27/20 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,826 - 3/26/20 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #13,824 - 3/26/20 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD on Pi4 |
| Test #13,812 - 3/26/20 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Samsung HD |
| Test #13,808 - 3/26/20 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,807 - 3/26/20 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #13,799 - 3/26/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi3b sandisk a2 |
| Test #13,794 - 3/26/20 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,787 - 3/26/20 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #13,783 - 3/26/20 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,773 - 3/26/20 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 167 |
| User: | nunam -a |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C2 |
| Note: | unam e-a |
| Test #13,770 - 3/26/20 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 915 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #13,765 - 3/26/20 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Hausmeister SD |
| Test #13,762 - 3/26/20 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #13,761 - 3/26/20 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Class 10 MicroSD Card |