To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #14,036 - 3/28/20 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdkarte |
| Test #14,030 - 3/28/20 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Slid3rek |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB SDHC |
| Test #14,028 - 3/28/20 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,245 |
| User: | Slid3rek |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB SDHC (Worse) |
| Test #14,027 - 3/28/20 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,838 |
| User: | Slid3rek |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB SDHC |
| Test #14,020 - 3/28/20 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #14,018 - 3/28/20 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,016 - 3/28/20 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,015 - 3/28/20 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #14,012 - 3/28/20 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,112 |
| User: | Vox |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB microSD on Pi4 |
| Test #14,009 - 3/28/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #14,008 - 3/28/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | standart setup with 32GB Sandisk SD |
| Test #14,007 - 3/28/20 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card only |
| Test #14,003 - 3/28/20 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,998 - 3/28/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Luke |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung (MB-ME256GA/AM) microSD in Pi4 |
| Test #13,984 - 3/28/20 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 517 |
| User: | OakWM |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | OakWM |
| Test #13,983 - 3/28/20 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32Gb 100hz |
| Test #13,972 - 3/28/20 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | DISK |
| Test #13,969 - 3/28/20 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,967 - 3/28/20 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspi4 64GB Sandisk |
| Test #13,965 - 3/28/20 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |