To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,753 - 3/26/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Phison SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Phison - Model: SD32G - Vendor: PH - Product: SD |
| Test #13,752 - 3/26/20 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,205 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #13,749 - 3/26/20 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #13,747 - 3/26/20 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB 2017 in RPI4 4GB |
| Test #13,746 - 3/26/20 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk 16GB Ultra |
| Test #13,743 - 3/26/20 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | hegauwolke |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra |
| Test #13,739 - 3/26/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ping[1 |
| Test #13,732 - 3/26/20 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD Card |
| Test #13,729 - 3/26/20 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | SW |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Spare SD Card |
| Test #13,728 - 3/26/20 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Standard noobs sd |
| Test #13,724 - 3/26/20 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro Center 16GB SDcard |
| Test #13,723 - 3/26/20 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,721 - 3/26/20 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 32Gb on Pi 4 |
| Test #13,719 - 3/26/20 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 16gb sandis ultra 10 |
| Test #13,716 - 3/26/20 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk |
| Test #13,714 - 3/26/20 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 559 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,701 - 3/25/20 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | samsung t5 ssd |
| Test #13,697 - 3/25/20 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Microcenter MicroSD Class 10 Pi4 |
| Test #13,696 - 3/25/20 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 946 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32gb |
| Test #13,692 - 3/25/20 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |