To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,696 - 3/25/20 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 946 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32gb |
| Test #13,692 - 3/25/20 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,690 - 3/25/20 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 128GB evo samsung microsd |
| Test #13,688 - 3/25/20 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Vertig0 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi3bplus ocd using samsung evo microsd |
| Test #13,687 - 3/25/20 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Scandisk Ultra |
| Test #13,681 - 3/25/20 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 553 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microSD U10 |
| Test #13,679 - 3/25/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Harkonnenboot |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G Class: A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #13,675 - 3/25/20 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 32gb microsd |
| Test #13,669 - 3/25/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Micro SD Card 64GB |
| Test #13,668 - 3/25/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sundisk Extreme SSD |
| Test #13,666 - 3/25/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,664 - 3/25/20 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Test #13,654 - 3/25/20 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32gb microSD on Pi 4 |
| Test #13,651 - 3/25/20 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #13,648 - 3/25/20 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Raspberry 3 |
| Test #13,646 - 3/25/20 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk 128GB SD Card |
| Test #13,641 - 3/25/20 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 64GB on Pi 4 2GB |
| Test #13,638 - 3/25/20 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 876 |
| User: | warre118 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD card |
| Test #13,636 - 3/25/20 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB on Pi4 |
| Test #13,634 - 3/25/20 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |