To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,628 - 3/25/20 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 529 |
| User: | mcmiazga |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD16G MicroSD on Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Test #13,623 - 3/24/20 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32gb samsung microsd on Pi 4 |
| Test #13,617 - 3/24/20 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 460 |
| User: | mcmiazga |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | To Be Filled By O.E.M. |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C0 |
| Note: | Transcend USDU1 MicroSD on ODROID-C1 |
| Test #13,616 - 3/24/20 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 352 |
| User: | mcmiazga |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston SD16G MicroSD on Pi 3 Model B Plus |
| Test #13,604 - 3/24/20 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 953 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB microSD on RPi 3B |
| Test #13,603 - 3/24/20 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #13,601 - 3/24/20 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card on Pi 4 |
| Test #13,597 - 3/24/20 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #13,596 - 3/24/20 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Altmann |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SDSQUAR-064G-GN6MA on Pi4 4GB |
| Test #13,593 - 3/24/20 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | NonameCard |
| Test #13,588 - 3/24/20 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ScanDisk Ultra SL16G |
| Test #13,581 - 3/24/20 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,577 - 3/24/20 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Hausmeister SD |
| Test #13,574 - 3/24/20 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 854 |
| User: | Johan Hasson |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 850 Evo 500 GB on Pi4 Using StarTech to USB3 |
| Test #13,569 - 3/24/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card on RPi 3b+ |
| Test #13,567 - 3/24/20 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Hausmeister SD |
| Test #13,560 - 3/24/20 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #13,557 - 3/24/20 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SD card on Pi 4 |
| Test #13,552 - 3/24/20 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | q |
| Test #13,550 - 3/24/20 4:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hama SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | HAMA SD card |