To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,544 - 3/24/20 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,541 - 3/24/20 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,150 |
| User: | enki |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Boring Samsung microSD + GDrive 4TB HDD |
| Test #13,540 - 3/24/20 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,538 - 3/23/20 11:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 |
| Note: | Microcenter 16Gb |
| Test #13,527 - 3/23/20 7:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston 64 GB Ultra |
| Test #13,524 - 3/23/20 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | d$ |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung select 32GB |
| Test #13,514 - 3/23/20 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 849 |
| User: | PedroCR |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Note: | SanDisk SS32G SD CARD on Pi 3 B+ |
| Test #13,513 - 3/23/20 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,511 - 3/23/20 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 377 |
| User: | sdcard |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | basic cd card |
| Test #13,507 - 3/23/20 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo+ 32GB on Pi 4 |
| Test #13,505 - 3/23/20 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | boh |
| Test #13,504 - 3/23/20 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,502 - 3/23/20 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | q |
| Test #13,500 - 3/23/20 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | scandisk sd card pi4 |
| Test #13,499 - 3/23/20 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,041 |
| User: | Mr.Zz |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB |
| Test #13,497 - 3/23/20 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | Maurice |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,481 - 3/23/20 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64Gb |
| Test #13,478 - 3/23/20 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,475 - 3/23/20 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #13,474 - 3/23/20 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd |