To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,474 - 3/23/20 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #13,472 - 3/23/20 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung UHC SD on Raspberry Pi 4 |
| Test #13,470 - 3/23/20 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk32M |
| Test #13,460 - 3/23/20 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | My pi |
| Test #13,453 - 3/23/20 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C4 |
| Test #13,436 - 3/23/20 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 970 |
| User: | miki |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #13,434 - 3/22/20 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | geobai |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB A2 on RPi4B |
| Test #13,433 - 3/22/20 10:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5WCGP |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB |
| Test #13,431 - 3/22/20 9:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi with SSD |
| Test #13,430 - 3/22/20 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,805 |
| User: | user334 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 with nameless sd card |
| Test #13,428 - 3/22/20 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ttt |
| Test #13,427 - 3/22/20 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | sufviabg |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #13,422 - 3/22/20 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 977 |
| User: | DT |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | Lexar 64GB microSDXC UHS-II V90 on Pi4 |
| Test #13,417 - 3/22/20 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4-SanDisk Ultra |
| Test #13,412 - 3/22/20 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 553 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | blitz sd |
| Test #13,408 - 3/22/20 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo 64Gb Class 10 U3 on Pi3b+ |
| Test #13,407 - 3/22/20 4:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC16G on Pi 4 |
| Test #13,404 - 3/22/20 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | blitzwolf microsd |
| Test #13,403 - 3/22/20 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk 8GB Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 - Architecture: armv7l - OS: Raspbian GNU/Linux 10 (buster) |
| Test #13,398 - 3/22/20 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Hausmeister mit sdcard |