To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,386 - 3/22/20 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,382 - 3/22/20 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,209 |
| User: | sparx |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus SD Card 16GB |
| Test #13,377 - 3/22/20 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Ted |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card on Pi 4 |
| Test #13,374 - 3/22/20 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,370 - 3/22/20 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdCard |
| Test #13,364 - 3/22/20 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro SD card on Pi 4 |
| Test #13,355 - 3/22/20 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Dynamode 2 TB on pi 4 |
| Test #13,349 - 3/22/20 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 670 |
| User: | alias777 |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | first try |
| Test #13,347 - 3/22/20 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC UHS-I V30 A2 128GB |
| Test #13,343 - 3/22/20 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,342 - 3/22/20 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,334 - 3/22/20 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ID-1: /dev/mmcblk0 vendor: Samsung model: SP32G size: 29.72 GiB |
| Test #13,331 - 3/22/20 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #13,328 - 3/22/20 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SMI) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SMI |
| Class: | C10 |
| Test #13,324 - 3/22/20 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 928 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | qwerqwerqwer |
| Test #13,320 - 3/22/20 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk |
| Test #13,317 - 3/22/20 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #13,315 - 3/22/20 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk A1 Class 10 U1 64GB SD card |
| Test #13,314 - 3/22/20 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC 64GB A2 C10 V30 UHS-I U3 |
| Test #13,313 - 3/22/20 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | Ronaldt |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra microSDHC UHS-I A1 class 10 (32GB) |