To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,312 - 3/22/20 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 using unknown unknown microSD |
| Test #13,311 - 3/22/20 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C4 |
| Note: | rasp_buster |
| Test #13,310 - 3/22/20 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 569 |
| User: | Kremato |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,295 - 3/22/20 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung usb3 |
| Test #13,293 - 3/22/20 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi4 with 64Gb memory card |
| Test #13,285 - 3/21/20 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB U3 |
| Test #13,283 - 3/21/20 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 128GB U1 |
| Test #13,278 - 3/21/20 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB A1 U3 V30 |
| Test #13,266 - 3/21/20 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32G MicroSD on a Pi 4 |
| Test #13,264 - 3/21/20 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 |
| Note: | Microcenter 16Gb |
| Test #13,256 - 3/21/20 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | unclear |
| Test #13,252 - 3/21/20 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,248 - 3/21/20 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk McroSD A1 Class 10 U1 |
| Test #13,243 - 3/21/20 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk A1 16GB on pi 4 |
| Test #13,241 - 3/21/20 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cheap standard microsd |
| Test #13,233 - 3/21/20 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD |
| Test #13,232 - 3/21/20 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 |
| Test #13,227 - 3/21/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Test Desc |
| Test #13,220 - 3/21/20 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #13,216 - 3/21/20 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633X 32GB Micro SD Card |