To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,846 - 3/18/20 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,845 - 3/17/20 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,015 |
| User: | first test |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 860 EVO on Pi 4 using Ableconn PIUSB-M2S USB to M.2 SATA SSD Converter Stackable Board |
| Test #12,834 - 3/17/20 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,830 - 3/17/20 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 706 |
| User: | KC.BAUMER |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Micro Center 32GB microSDHC Class 10 on Pi 4 |
| Test #12,828 - 3/17/20 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro 32GB Pi 4 OC 2Ghz |
| Test #12,821 - 3/17/20 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | NylasRO |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk microSDXC Extreme, 128 GB, UHS-I, V30, 160 MB/s, A2 on Pi 4 4GB |
| Test #12,816 - 3/17/20 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | stoffee |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | lol 64g sd card rpi4 |
| Test #12,809 - 3/17/20 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,806 - 3/17/20 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,804 - 3/17/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #12,795 - 3/17/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Retr0 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD Card |
| Test #12,785 - 3/17/20 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | pi |
| Test #12,784 - 3/17/20 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,469 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung MB-MC256GA/EU EVO Plus on Pi 4 |
| Test #12,776 - 3/17/20 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspi 4 using sdcard evo 32gb and adta 32gb usb3.0 |
| Test #12,766 - 3/17/20 2:43 am | |
|---|---|
| Score: | 716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,765 - 3/17/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #12,764 - 3/17/20 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,756 - 3/17/20 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card Pi4 |
| Test #12,754 - 3/16/20 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,750 - 3/16/20 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,213 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |