To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,934 - 3/18/20 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OMV4 SSD |
| Test #12,933 - 3/18/20 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,932 - 3/18/20 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 938 |
| User: | p3BTest |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,927 - 3/18/20 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Minecraft FriendoModded |
| Test #12,926 - 3/18/20 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 with EVO+ card |
| Test #12,925 - 3/18/20 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 650 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Test #12,914 - 3/18/20 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk SU08G baseline on pi 2 |
| Test #12,908 - 3/18/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #12,904 - 3/18/20 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | DK |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung microSDHC EVO Select 32GB on Pi4 |
| Test #12,899 - 3/18/20 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,001 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #12,896 - 3/18/20 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #12,888 - 3/18/20 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend Class 10 U1 - RPi 4 4GB |
| Test #12,883 - 3/18/20 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisck 32Gb White SD card |
| Test #12,882 - 3/18/20 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC128 |
| Test #12,879 - 3/18/20 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDcard normale |
| Test #12,873 - 3/18/20 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kingston MicroSD HC 4 8Gb |
| Test #12,872 - 3/18/20 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Panasonic SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,867 - 3/18/20 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #12,862 - 3/18/20 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,469 |
| User: | LS |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #12,859 - 3/18/20 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | GG |