To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,748 - 3/16/20 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 563 |
| User: | Sorny |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,745 - 3/16/20 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi micro sd |
| Test #12,742 - 3/16/20 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,230 |
| User: | slow |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | slow |
| Test #12,735 - 3/16/20 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 858 |
| User: | Arne Anka |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk U3 A1 32GB 2019 |
| Test #12,733 - 3/16/20 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | first test |
| Test #12,730 - 3/16/20 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 4GB SD card on Pi 4 |
| Test #12,726 - 3/16/20 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Test #12,725 - 3/16/20 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | anon |
| Test #12,724 - 3/16/20 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 593 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #12,720 - 3/16/20 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #12,718 - 3/16/20 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSD on Pi 4 |
| Test #12,713 - 3/16/20 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #12,706 - 3/16/20 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32gb MicroSD |
| Test #12,705 - 3/16/20 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 32 |
| Test #12,704 - 3/16/20 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,508 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo 64gb micosd |
| Test #12,701 - 3/16/20 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32Gb |
| Test #12,699 - 3/16/20 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB SD, Pi4 |
| Test #12,692 - 3/16/20 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,028 |
| User: | dersimn |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,690 - 3/16/20 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Annirak |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme on Pi 4 |
| Test #12,683 - 3/16/20 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |