To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,682 - 3/16/20 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo+ MicroSD 64GB |
| Test #12,681 - 3/16/20 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston alap Pi4 |
| Test #12,670 - 3/16/20 2:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | std card |
| Test #12,666 - 3/15/20 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | C0 |
| Test #12,655 - 3/15/20 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 946 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rasp 3b+ |
| Test #12,653 - 3/15/20 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4. 2GB. Samsung Evoplus 32GB microSD card. |
| Test #12,649 - 3/15/20 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston Extreme 3 MicroSD on Pi4 4gb |
| Test #12,642 - 3/15/20 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | r4b_sandisk32gb |
| Test #12,639 - 3/15/20 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspberry3bkingston32gb |
| Test #12,631 - 3/15/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | sd card |
| Test #12,625 - 3/15/20 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 947 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,617 - 3/15/20 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung 129GB f |
| Test #12,607 - 3/15/20 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 64GB Pi4 4GB RAM |
| Test #12,602 - 3/15/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #12,599 - 3/15/20 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,597 - 3/15/20 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Meathook |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 128GB on Pi 4 |
| Test #12,585 - 3/15/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 3B+ kingston |
| Test #12,580 - 3/15/20 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | s.schr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB SD-Card Pi4 |
| Test #12,577 - 3/15/20 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C4 |
| Note: | RPI1 keuken |
| Test #12,576 - 3/15/20 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | oleg |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance Video Monitoring 32GB Class10 |