To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,562 - 3/15/20 12:38 am | |
|---|---|
| Score: | 585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #12,558 - 3/14/20 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB |
| Test #12,557 - 3/14/20 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 438 |
| User: | drev |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #12,548 - 3/14/20 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB on Pi 3b |
| Test #12,545 - 3/14/20 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32GB Sandisk Ultra on Pi 4 |
| Test #12,534 - 3/14/20 7:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | rct |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus SDXC 128 GB on Pi 4 |
| Test #12,528 - 3/14/20 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 406 |
| User: | drev |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi3 SD Card Freebie |
| Test #12,527 - 3/14/20 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD04G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD04G |
| Class: | C2 |
| Note: | RPi1 4GB old SD |
| Test #12,525 - 3/14/20 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Arne Anka |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk microSD 16GB 2013 |
| Test #12,524 - 3/14/20 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB2MW) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB2MW |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,518 - 3/14/20 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #12,512 - 3/14/20 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 |
| Test #12,510 - 3/14/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #12,507 - 3/14/20 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | ssd 16GB |
| Test #12,499 - 3/14/20 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ADATA SP580 |
| Test #12,498 - 3/14/20 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #12,493 - 3/14/20 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,492 - 3/14/20 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #12,481 - 3/14/20 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test |
| Test #12,479 - 3/14/20 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 |