To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,474 - 3/14/20 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card Ultra 32GB on raspberry Pi 3B+ |
| Test #12,473 - 3/14/20 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #12,470 - 3/14/20 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend micro SD 300S 16GB |
| Test #12,467 - 3/14/20 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #12,464 - 3/14/20 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,463 - 3/14/20 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,112 |
| User: | USB3WD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | USB3WD |
| Test #12,462 - 3/14/20 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB A1 on Pi 4 2Ghz |
| Test #12,461 - 3/14/20 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #12,454 - 3/14/20 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 32GB on Pi 3B+ |
| Test #12,453 - 3/14/20 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #12,452 - 3/14/20 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #12,446 - 3/14/20 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | sd |
| Test #12,432 - 3/13/20 8:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSD 64GB |
| Test #12,430 - 3/13/20 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #12,427 - 3/13/20 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,462 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | na |
| Test #12,421 - 3/13/20 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | phillybass |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128 GB A1 U3 V30 uSD on Pi4 Model B |
| Test #12,408 - 3/13/20 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,149 |
| User: | rpi102 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi3 B+ |
| Test #12,404 - 3/13/20 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #12,402 - 3/13/20 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 16GB SD |
| Test #12,399 - 3/13/20 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |