To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,682 - 3/7/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #11,680 - 3/7/20 1:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #11,678 - 3/7/20 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Silicon Power 64GB SD on Pi 4 |
| Test #11,674 - 3/6/20 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd1 |
| Test #11,671 - 3/6/20 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extrem 128G microSD on Pi 4 |
| Test #11,668 - 3/6/20 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 546 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #11,655 - 3/6/20 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,135 |
| User: | MYSSD120G |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston 120g SSD |
| Test #11,645 - 3/6/20 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #11,642 - 3/6/20 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,641 - 3/6/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | WDBlue250 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,639 - 3/6/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard32gb |
| Test #11,635 - 3/6/20 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,623 - 3/6/20 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | likewhoa |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | likewhoa bitcoin dojo mama.. NVMe 970 EVO on Pi 4 using USB3 hub for power |
| Test #11,621 - 3/6/20 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Kingo71 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32gb SD on Pi4 |
| Test #11,608 - 3/6/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,599 - 3/6/20 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 496 |
| User: | jon |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston MicroSD Canvas Select 16GB + Pi4 4GB RAM |
| Test #11,598 - 3/6/20 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test |
| Test #11,594 - 3/6/20 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PiDrive on Pi 4 |
| Test #11,589 - 3/6/20 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra SDCard 32GB, on Pi 3B+ |
| Test #11,588 - 3/6/20 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | r |