To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,588 - 3/6/20 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | r |
| Test #11,585 - 3/6/20 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,581 - 3/6/20 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,574 - 3/5/20 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,569 - 3/5/20 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston a400 ssd on pi 4 using sabrent sata to usb adapter |
| Test #11,564 - 3/5/20 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroCenter 64GB MicroSD on PI4 |
| Test #11,560 - 3/5/20 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #11,559 - 3/5/20 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,557 - 3/5/20 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB MicroSDHC UHS-3 Card - SDSQXAF-032G-GN6MA |
| Test #11,548 - 3/5/20 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra on Pi 2B |
| Test #11,547 - 3/5/20 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,542 - 3/5/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | The-real-urb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 32GB |
| Test #11,539 - 3/5/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,535 - 3/5/20 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | no |
| Test #11,528 - 3/5/20 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #11,521 - 3/5/20 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #11,516 - 3/5/20 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Test #11,506 - 3/5/20 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #11,503 - 3/5/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 979 |
| User: | sd card |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #11,499 - 3/5/20 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |