To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,496 - 3/5/20 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi4 |
| Test #11,490 - 3/5/20 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB (EB1QT) on Pi 4 B |
| Test #11,486 - 3/5/20 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 3 sd card |
| Test #11,484 - 3/5/20 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | new |
| Test #11,481 - 3/5/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 707 |
| User: | SD8GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | sd |
| Test #11,473 - 3/5/20 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Test #11,469 - 3/5/20 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,466 - 3/5/20 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,460 - 3/5/20 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,457 - 3/5/20 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba M203 16GB |
| Test #11,453 - 3/5/20 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 64 gb memory card |
| Test #11,450 - 3/4/20 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 64 GB Card Rpi4 |
| Test #11,445 - 3/4/20 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,443 - 3/4/20 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | presetup |
| Test #11,441 - 3/4/20 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,008 |
| User: | Dhenki |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 64GB EVO microSDXC |
| Test #11,437 - 3/4/20 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #11,433 - 3/4/20 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | RPi0 SD Card |
| Test #11,431 - 3/4/20 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 5dDGO |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #11,429 - 3/4/20 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 16GB |
| Test #11,419 - 3/4/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdCard |