To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,418 - 3/4/20 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD16G SDCARD / Pi4 4GB |
| Test #11,414 - 3/4/20 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,410 - 3/4/20 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend Card Test |
| Test #11,407 - 3/4/20 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB |
| Test #11,396 - 3/4/20 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,392 - 3/4/20 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD 32gb |
| Test #11,390 - 3/4/20 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Test #11,386 - 3/4/20 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Mycroft |
| Test #11,385 - 3/4/20 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #11,383 - 3/4/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspiwebserver |
| Test #11,382 - 3/4/20 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RPi 3B Samsung Evo 32GB Sd |
| Test #11,377 - 3/4/20 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD 32 gb no brand |
| Test #11,376 - 3/4/20 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32Gb on Pi 4 |
| Test #11,374 - 3/4/20 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,047 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB |
| Test #11,363 - 3/3/20 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,469 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,359 - 3/3/20 4:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card on raspberry pi 4 |
| Test #11,355 - 3/3/20 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #11,352 - 3/3/20 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,108 |
| User: | itgubben |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Verbatim Premium 64GB (C10 U1) |
| Test #11,348 - 3/3/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,593 |
| User: | jls |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD Pi 4 |
| Test #11,347 - 3/3/20 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB |