To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,343 - 3/3/20 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,340 - 3/3/20 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra HC I 10 32GB on RPi4 |
| Test #11,333 - 3/3/20 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB C10 U1 A1 on Pi 3 |
| Test #11,329 - 3/3/20 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | jls |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Lexar SD16G |
| Class: | C6 |
| Note: | Kingston sd on a Pi 3 |
| Test #11,316 - 3/3/20 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung on pi4 |
| Test #11,308 - 3/3/20 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | ScandiskUltra16Gb |
| Test #11,306 - 3/3/20 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,305 - 3/3/20 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,303 - 3/3/20 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Overclocked Stock SDCard |
| Test #11,300 - 3/3/20 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,297 - 3/3/20 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB |
| Test #11,295 - 3/3/20 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro Center 16 GB microSD Card |
| Test #11,290 - 3/3/20 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #11,280 - 3/3/20 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | hdd et sd |
| Test #11,279 - 3/3/20 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Dom |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extreme 64GB |
| Test #11,274 - 3/3/20 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C? U3 |
| Test #11,272 - 3/3/20 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Banana Pi |
| Device: | Transcend SDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,262 - 3/3/20 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #11,259 - 3/3/20 1:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 16GB SD Card on Pi 4B 4GB |
| Test #11,258 - 3/3/20 1:43 am | |
|---|---|
| Score: | 867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | P3 SD Card |