To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,021 - 3/1/20 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128 gb MicroSD |
| Test #11,011 - 2/29/20 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Pi4 16GB Sandisk |
| Test #11,008 - 2/29/20 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 706 |
| User: | OcidentalAdmin |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Patriot SD Card |
| Test #11,004 - 2/29/20 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspberry pi 4 with sandish 32gb |
| Test #10,998 - 2/29/20 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #10,996 - 2/29/20 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,225 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Samsung EVO 64GB |
| Test #10,995 - 2/29/20 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison SD (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Phison SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | phison card |
| Test #10,988 - 2/29/20 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,986 - 2/29/20 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 944 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,985 - 2/29/20 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk A1 Class 10 U1 - 16GB - Pi 4 |
| Test #10,984 - 2/29/20 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #10,981 - 2/29/20 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | microsd |
| Test #10,974 - 2/29/20 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extream 64G |
| Test #10,969 - 2/29/20 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme MicroSD A2 64GB on Pi 4 |
| Test #10,967 - 2/29/20 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,214 |
| User: | marcal |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | testpisdcard |
| Test #10,965 - 2/29/20 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,960 - 2/29/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | SanDisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD_128GB |
| Test #10,956 - 2/29/20 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo 32gb |
| Test #10,952 - 2/29/20 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro Pi 4 |
| Test #10,947 - 2/29/20 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 954 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | PiHole on microSD |