To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,939 - 2/21/20 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | factory |
| Test #9,933 - 2/21/20 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,932 - 2/21/20 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 997 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB SD Samsung EVO |
| Test #9,931 - 2/21/20 5:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk 8GB SD |
| Test #9,926 - 2/21/20 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | lmrpi4 |
| Test #9,921 - 2/21/20 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #9,916 - 2/21/20 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,915 - 2/21/20 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mytest |
| Test #9,914 - 2/21/20 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk 8GB |
| Test #9,908 - 2/21/20 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Just SD |
| Test #9,906 - 2/21/20 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,902 - 2/21/20 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | SanDisk Micro SD |
| Test #9,899 - 2/21/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #9,894 - 2/21/20 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #9,891 - 2/21/20 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #9,887 - 2/21/20 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | cheap generic sd card |
| Test #9,880 - 2/21/20 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | kevin71246 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC128 microSD in Raspberry Pi 4 B+ microSD slot |
| Test #9,878 - 2/21/20 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | JZA |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 on PI4 SD |
| Test #9,869 - 2/21/20 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,867 - 2/21/20 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test SD |