To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,965 - 2/16/20 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,964 - 2/16/20 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | TEST01 |
| Test #8,963 - 2/16/20 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Stock Raspberry Pi 3B+ with Sandisk 16GB MicroSD from [1;5D[ |
| Test #8,960 - 2/16/20 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD 64GB on Pi4 |
| Test #8,959 - 2/16/20 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk Ultra 8GB on a Raspberry Pi 3 B Rev 1.2 |
| Test #8,958 - 2/16/20 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #8,955 - 2/16/20 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,954 - 2/16/20 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C2 |
| Test #8,953 - 2/16/20 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,952 - 2/16/20 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,950 - 2/16/20 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 738 |
| User: | jbg |
| Brand: | Samsung SD Pro Select (HB4HT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung HB4HT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Pro Select microSD 32GB |
| Test #8,947 - 2/16/20 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 482 |
| User: | Gabriel K. |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Raspberry Pi Zero W, Samsung Micro SD HC |
| Test #8,943 - 2/16/20 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 525 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C6 |
| Note: | basic |
| Test #8,940 - 2/16/20 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kinsgston |
| Test #8,938 - 2/16/20 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Exceria Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba XA0C4 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #8,937 - 2/16/20 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Exceria Pro |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Toshiba XA0C4 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #8,928 - 2/16/20 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | Pster |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SB32G on Pi 4 4GB |
| Test #8,927 - 2/16/20 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB Class 10 U1 A1 on Pi 4 |
| Test #8,925 - 2/16/20 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,915 - 2/16/20 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |