To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,908 - 2/16/20 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 515 |
| User: | Bustabob |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi Zero W, Sandisk Ultra 16Gb |
| Test #8,906 - 2/16/20 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA04G) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | Toshiba SA04G |
| Class: | C4 |
| Note: | Transcend 4B Pi2 B |
| Test #8,905 - 2/16/20 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend 4Gb SD-Card |
| Test #8,904 - 2/16/20 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB SD A2 U3 on RPi4 |
| Test #8,900 - 2/16/20 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Kingston 16gb sd card on pi 4 |
| Test #8,899 - 2/16/20 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 523 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Unknown |
| Test #8,895 - 2/16/20 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | mysd |
| Test #8,894 - 2/16/20 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,034 |
| User: | Alessandro |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SunDisk Extreme 64GB on Pi 4 4 MB |
| Test #8,893 - 2/16/20 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,030 |
| User: | DeveloperDave |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk High Performance 32GB SD on Pi4 |
| Test #8,890 - 2/16/20 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,244 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #8,888 - 2/16/20 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | mysd |
| Test #8,886 - 2/16/20 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64Gb on Pi4 |
| Test #8,885 - 2/16/20 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16GB SD Card on Pi 4 |
| Test #8,883 - 2/16/20 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | NA |
| Test #8,881 - 2/16/20 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Bustabob |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32Gb |
| Test #8,878 - 2/16/20 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C10 |
| Test #8,874 - 2/16/20 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | raspberry pi 3 with s andisk ultra sd card |
| Test #8,869 - 2/16/20 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Flash |
| Test #8,861 - 2/16/20 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Cubietech Cubietruck |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,854 - 2/16/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |