To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,848 - 2/16/20 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus on Pi Zeri W |
| Test #8,845 - 2/16/20 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SSD |
| Test #8,836 - 2/16/20 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 734 |
| User: | Nagatus |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #8,831 - 2/16/20 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | elod88 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreeme pro |
| Test #8,830 - 2/16/20 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SA16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #8,829 - 2/16/20 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,825 - 2/16/20 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 2SD Cars Sandisk 32GB |
| Test #8,824 - 2/16/20 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi4 samsung 32GB sdcard |
| Test #8,821 - 2/16/20 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | 8m |
| Test #8,820 - 2/16/20 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card on RPi-3B |
| Test #8,816 - 2/16/20 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB on Pi4 with 4GB Ram |
| Test #8,815 - 2/16/20 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,643 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,811 - 2/16/20 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Strontium SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | r |
| Test #8,803 - 2/16/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme 64 |
| Test #8,802 - 2/16/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 32gb |
| Test #8,796 - 2/16/20 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,793 - 2/16/20 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD on Pi model A |
| Test #8,791 - 2/16/20 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | hdd |
| Test #8,790 - 2/16/20 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,058 |
| User: | ABO |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi 4 with 4 GB RAM and SanDisk Extrem and Log2RAM (512 MB) |
| Test #8,789 - 2/16/20 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |