To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,786 - 2/16/20 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD 64G |
| Test #8,785 - 2/16/20 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,252 |
| User: | testesd |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD32SAMSUNG |
| Test #8,783 - 2/16/20 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB2MW) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB2MW |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 32GB on Pi4 Ubuntu 19.10 |
| Test #8,781 - 2/16/20 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test |
| Test #8,780 - 2/16/20 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sd test |
| Test #8,771 - 2/16/20 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,770 - 2/16/20 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #8,769 - 2/16/20 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Note: | 8GB Samsung micro SD on Raspberry Pi 4 |
| Test #8,767 - 2/16/20 4:17 am | |
|---|---|
| Score: | 665 |
| User: | sebi5361 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,762 - 2/16/20 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #8,758 - 2/16/20 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB |
| Test #8,757 - 2/16/20 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,048 |
| User: | MaVo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk - Model: SC16G |
| Test #8,753 - 2/16/20 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | karta sd |
| Test #8,750 - 2/16/20 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Test #8,748 - 2/16/20 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Swift |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sundisk microSD SC16G on Pi 4 |
| Test #8,743 - 2/16/20 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | first test 8gb blackcard |
| Test #8,741 - 2/16/20 3:02 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | martin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra on PI4 |
| Test #8,732 - 2/16/20 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #8,728 - 2/16/20 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SAMSUNG EVO Plus 128 |
| Test #8,725 - 2/16/20 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Rpi |