To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,762 - 1/28/20 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 887 |
| User: | JonnyFlash |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB microSD Card 99Hz OC |
| Test #7,757 - 1/28/20 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,756 - 1/28/20 7:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC on Pi3B |
| Test #7,752 - 1/28/20 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 996 |
| User: | pee |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card in pi |
| Test #7,751 - 1/28/20 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | www |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,749 - 1/28/20 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SDHC card |
| Test #7,745 - 1/28/20 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB on Pi2 with SD reader at 100MHz |
| Test #7,738 - 1/28/20 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | none |
| Test #7,731 - 1/28/20 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | eddi |
| Test #7,723 - 1/28/20 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSDHC UHS-I 32GB Class 10 A1 |
| Test #7,716 - 1/27/20 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,061 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #7,713 - 1/27/20 8:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB microSD on Pi 4 |
| Test #7,711 - 1/27/20 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Micro SDXC MB-ME32GA/AM RPi3 |
| Test #7,705 - 1/27/20 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SM32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | C0 |
| Test #7,704 - 1/27/20 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Intel SSD on Pi 4 using SATA to USB |
| Test #7,701 - 1/27/20 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,537 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | ASUS Tinker Board |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C0 |
| Test #7,700 - 1/27/20 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk ultra |
| Test #7,699 - 1/27/20 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kingston 8GB on Pi 2 |
| Test #7,696 - 1/27/20 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend SDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #7,695 - 1/27/20 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo+ 32GB on Pi 2 |