To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,932 - 12/30/19 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #5,931 - 12/29/19 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,930 - 12/29/19 11:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 655 |
| User: | Fraoch |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kano-supplied SanDisk 8 GB microSD |
| Test #5,928 - 12/29/19 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,924 - 12/29/19 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ADATA SD Card Premier microSDXC UHS-I Card, 64GB |
| Test #5,923 - 12/29/19 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #5,922 - 12/29/19 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | 8GB SD card found in drawer running Rasbian Lite |
| Test #5,919 - 12/29/19 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | 64g |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | JTAIL |
| Test #5,917 - 12/29/19 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk extreme 54 |
| Test #5,914 - 12/29/19 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk 8GB SDCard Only on Pi 4 |
| Test #5,908 - 12/29/19 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,906 - 12/29/19 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #5,903 - 12/29/19 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL200 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 200GB Sandisk SD Card |
| Test #5,902 - 12/29/19 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDiskUltra microSDHC |
| Test #5,901 - 12/29/19 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #5,900 - 12/29/19 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select on Pi 4 sd slot |
| Test #5,899 - 12/29/19 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | NOOBS microSD Card Class 10 A1 on Pi 4 |
| Test #5,898 - 12/29/19 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #5,895 - 12/29/19 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 968 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SAnDisk Ultra 32GB on Pi 4 native SD slot |
| Test #5,890 - 12/29/19 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |