To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,983 - 12/30/19 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB Class 10 MicroSD Card |
| Test #5,979 - 12/30/19 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,976 - 12/30/19 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,108 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | idk |
| Test #5,975 - 12/30/19 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AGGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,971 - 12/30/19 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra Class10 64Gb on Pi 4 |
| Test #5,968 - 12/30/19 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | RPi 4 Scandisk 32GB sd card |
| Test #5,967 - 12/30/19 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64gb |
| Test #5,966 - 12/30/19 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C4 |
| Note: | PI4 + old 2012 SanDisk SD |
| Test #5,965 - 12/30/19 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,964 - 12/30/19 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 420 |
| User: | bruhMan |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | some Mixza SD card from AliExpress on Raspberry Pi 3 |
| Test #5,963 - 12/30/19 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #5,961 - 12/30/19 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi4 + Kingston SD |
| Test #5,959 - 12/30/19 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 - Class 1?0 - A1 on Pi 4 |
| Test #5,957 - 12/30/19 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | lll |
| Test #5,956 - 12/30/19 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,204 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Test #5,955 - 12/30/19 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Toshiba A1 16GB MicroSD |
| Test #5,954 - 12/30/19 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | I dont know |
| Test #5,952 - 12/30/19 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #5,936 - 12/30/19 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB microSDHC A1 C10 U1 |
| Test #5,934 - 12/30/19 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk 16GB |