To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,883 - 12/29/19 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 1Tb ex MBP9.2 HDD |
| Test #5,881 - 12/29/19 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,878 - 12/29/19 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 16GB Mini SD on an Rasp Pi4B |
| Test #5,873 - 12/29/19 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra Flair Usb stick 64 GB |
| Test #5,869 - 12/29/19 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,115 |
| User: | Tamesis24 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB microSDXC on Pi4 |
| Test #5,867 - 12/29/19 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | toshiba |
| Test #5,866 - 12/29/19 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #5,859 - 12/28/19 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,252 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #5,857 - 12/28/19 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 997 |
| User: | krisdevil |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | tarjetita nueva sandisco microsdhc uhs-i card with adaoter fir a better photos and full hd video |
| Test #5,853 - 12/28/19 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Pi 3b and Samsung 32GB |
| Test #5,852 - 12/28/19 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC16G |
| Test #5,848 - 12/28/19 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Wojak |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 32GB microSDHC Canvas Go 90R/45W U3 UHS-I V30 Card |
| Test #5,845 - 12/28/19 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung microsd |
| Test #5,840 - 12/28/19 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,839 - 12/28/19 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 732 |
| User: | Pi3 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | MyPi3122819 |
| Test #5,838 - 12/28/19 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extrem Pro 32GB U3 A1 V30 SDSQXCG-032G-GN6MA |
| Test #5,819 - 12/28/19 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #5,817 - 12/28/19 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro SD on Pi 3b+ |
| Test #5,815 - 12/28/19 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,808 - 12/28/19 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ToshibaWhiteExceria |