To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,798 - 12/27/19 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | tarjeta raspi 64 gb |
| Test #5,792 - 12/27/19 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 819 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend SDCard |
| Test #5,790 - 12/27/19 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128gigs |
| Test #5,789 - 12/27/19 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | 16 gb rasp minecraft |
| Test #5,781 - 12/27/19 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra MicroSDXC |
| Test #5,780 - 12/27/19 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #5,779 - 12/27/19 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | sd samsung |
| Test #5,778 - 12/27/19 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,262 |
| User: | VOG&C |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Kingston A400 Flashdrive on Pi 4 directy connected to USB 3 port |
| Test #5,775 - 12/27/19 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 64gb Micro SD card from Microcenter |
| Test #5,771 - 12/27/19 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 64 GB, A2/U3, on Pi 4 |
| Test #5,764 - 12/27/19 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (TEAM) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team TEAM |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,757 - 12/27/19 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | RaspberryPi4 |
| Test #5,756 - 12/27/19 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | adata32 |
| Test #5,751 - 12/27/19 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,749 - 12/27/19 4:08 am | |
|---|---|
| Score: | 864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk A1 64GB on Pi 3B+ |
| Test #5,745 - 12/27/19 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,740 - 12/27/19 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 542 |
| User: | Wojak |
| Brand: | Goodram SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Goodram SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Goodram microSD 16GB 100MB/s class 10 |
| Test #5,732 - 12/26/19 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk extreme 32 gb sd card using built in micro sd card slot |
| Test #5,731 - 12/26/19 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (uSD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk uSD |
| Class: | C10 |
| Test #5,727 - 12/26/19 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk card 32GB Pi4B |