To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,718 - 12/26/19 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | default |
| Test #5,716 - 12/26/19 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 256GB EVO Select microSD on Raspberry Pi 4 |
| Test #5,713 - 12/26/19 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk |
| Test #5,710 - 12/26/19 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Class 10 SD card on Pi 3 |
| Test #5,709 - 12/26/19 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra on Pi 4 |
| Test #5,706 - 12/26/19 8:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Apple Keyboard on Pi 4 using Pi 4 addapters |
| Test #5,705 - 12/26/19 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #5,703 - 12/26/19 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Card 16G Sandisk |
| Test #5,700 - 12/26/19 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 591 |
| User: | en-j |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SDHC on Pi 2 |
| Test #5,696 - 12/26/19 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk 16GB |
| Test #5,691 - 12/25/19 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Class 10 micro SD on Pi4 |
| Test #5,687 - 12/25/19 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,677 - 12/25/19 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 991 |
| User: | Shaddonai |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | cheap sd |
| Test #5,676 - 12/25/19 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | 001 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card |
| Test #5,672 - 12/25/19 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 902 |
| User: | Lobo |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Generic SD Card 32GB On SD card Slot of Raspberry Pi 4 - 4GB |
| Test #5,671 - 12/25/19 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 677 |
| User: | fd |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Test #5,661 - 12/25/19 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32gb SD |
| Test #5,659 - 12/25/19 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,658 - 12/25/19 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk microsd |
| Test #5,657 - 12/25/19 1:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |