To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,419 - 11/30/19 7:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 762 |
| User: | RickSanchez |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung fake |
| Test #4,418 - 11/30/19 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200GB |
| Test #4,417 - 11/30/19 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,408 - 11/30/19 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,406 - 11/30/19 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD 32 GB |
| Test #4,405 - 11/30/19 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,397 - 11/30/19 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk I |
| Test #4,396 - 11/30/19 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,394 - 11/30/19 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd Kingston CANVAS REact 64GB |
| Test #4,388 - 11/30/19 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 64GB micoSD |
| Test #4,383 - 11/30/19 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,379 - 11/30/19 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,377 - 11/30/19 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | orangepizero |
| Test #4,374 - 11/30/19 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Amplim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Amplim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Amplim SDXC V30 A1 |
| Test #4,372 - 11/29/19 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #4,370 - 11/29/19 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,159 |
| User: | elduder |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD card |
| Test #4,366 - 11/29/19 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,360 - 11/29/19 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | MmeCromatique |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Class 10 32 Gb |
| Test #4,358 - 11/29/19 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128 Gb |
| Test #4,355 - 11/29/19 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD SanDisk |