To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,645 - 9/28/19 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 64gb |
| Test #2,643 - 9/28/19 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #2,638 - 9/28/19 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #2,636 - 9/28/19 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,225 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #2,634 - 9/28/19 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Maxeed |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO 32GB Endurance |
| Test #2,631 - 9/28/19 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #2,626 - 9/27/19 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 767 |
| User: | Fexo |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SAMSUNG EVO 64GB |
| Test #2,625 - 9/27/19 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD 32GB |
| Test #2,624 - 9/27/19 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 928 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 64GB |
| Test #2,622 - 9/27/19 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,619 - 9/27/19 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB 100MBs U3 Micro SDXC Evo Select Memory Card |
| Test #2,616 - 9/27/19 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #2,615 - 9/27/19 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PRO Endurance 32GB |
| Test #2,614 - 9/27/19 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,612 - 9/27/19 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra SD card |
| Test #2,611 - 9/27/19 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #2,606 - 9/27/19 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,053 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP2BN) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP2BN |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #2,602 - 9/27/19 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Esperanza |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #2,601 - 9/27/19 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Samsung 128GB |
| Test #2,600 - 9/27/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB |