To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,599 - 9/27/19 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card Samsung EVO 128GB |
| Test #2,595 - 9/27/19 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64gb A2 |
| Test #2,594 - 9/27/19 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card came with Raspberry pi start kit NL |
| Test #2,592 - 9/26/19 11:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #2,590 - 9/26/19 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD card |
| Test #2,588 - 9/26/19 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Banana Pi M2 |
| Device: | Netac TF16G |
| Class: | C0 |
| Test #2,586 - 9/26/19 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC32G) |
| Board: | Banana Pi M2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | C0 |
| Note: | SanDisk A1 UHS1 |
| Test #2,583 - 9/26/19 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #2,580 - 9/26/19 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,579 - 9/26/19 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | ManuRPI |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Test RPI4 SD 260919 |
| Test #2,578 - 9/26/19 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | dede8x |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra UHSI |
| Test #2,577 - 9/26/19 12:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,100 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra Micro SDHC 32GB Class 10 |
| Test #2,575 - 9/25/19 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64gb |
| Test #2,574 - 9/25/19 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | hipattrick |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 128GB from Costco |
| Test #2,572 - 9/25/19 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo 64GB |
| Test #2,571 - 9/25/19 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,562 - 9/25/19 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64G SanDisk Ultra micro SDXC UHSI |
| Test #2,560 - 9/25/19 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,558 - 9/25/19 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,555 - 9/25/19 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | stuart |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 64GB MicroSD SanDisk |