To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,554 - 9/25/19 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,242 |
| User: | minq |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo 64GB AliExpress |
| Test #2,553 - 9/25/19 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB Micro SDXC EVO Plus MBMC64GA |
| Test #2,552 - 9/25/19 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 767 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card 32GB |
| Test #2,551 - 9/25/19 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #2,550 - 9/25/19 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SD card |
| Test #2,548 - 9/25/19 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,659 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,546 - 9/25/19 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk UltraA1 |
| Test #2,543 - 9/25/19 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | tfcard |
| Test #2,536 - 9/25/19 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #2,535 - 9/24/19 11:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #2,534 - 9/24/19 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #2,533 - 9/24/19 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #2,532 - 9/24/19 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card |
| Test #2,523 - 9/24/19 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,047 |
| User: | JLB |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB microSDHC |
| Test #2,522 - 9/24/19 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,520 - 9/24/19 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FC8HT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FC8HT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Pro 64GB |
| Test #2,519 - 9/24/19 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | LH |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk Ultra 64GB |
| Test #2,518 - 9/24/19 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk |
| Test #2,517 - 9/23/19 10:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroSD by Kingston |
| Test #2,515 - 9/23/19 6:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |