To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,292 - 9/17/19 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 665 |
| User: | renis |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 |
| Test #2,291 - 9/17/19 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | R4W4C |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #2,290 - 9/17/19 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Mirco |
| Test #2,289 - 9/17/19 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,022 |
| User: | Mike BP |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card made by Samsung 128GB storage |
| Test #2,283 - 9/17/19 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sony |
| Test #2,282 - 9/17/19 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,281 - 9/17/19 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,120 |
| User: | Kenji Chan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB |
| Test #2,278 - 9/16/19 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 663 |
| User: | sgw |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo |
| Test #2,277 - 9/16/19 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card Samsung |
| Test #2,274 - 9/16/19 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 979 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,272 - 9/16/19 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO SD card |
| Test #2,271 - 9/16/19 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | meoleksii |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD card from Target |
| Test #2,270 - 9/16/19 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #2,265 - 9/16/19 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | mikeCentola |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 32G A1 |
| Test #2,264 - 9/16/19 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Flynn |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,261 - 9/16/19 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 639 |
| User: | Iorek |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Unknown 64GB |
| Test #2,259 - 9/16/19 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 373 |
| User: | Iorek |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card Kingston |
| Test #2,258 - 9/16/19 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,254 - 9/15/19 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus Class 10 SD card |
| Test #2,253 - 9/15/19 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB SD |