To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,252 - 9/15/19 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card Sandisk A1 |
| Test #2,251 - 9/15/19 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #2,250 - 9/15/19 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo microSD |
| Test #2,245 - 9/15/19 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo microSD |
| Test #2,244 - 9/15/19 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 32GB - RasPi4 Ubuntu Bionic Beaver |
| Test #2,243 - 9/15/19 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,648 |
| User: | Technikfreak2002 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card test |
| Test #2,232 - 9/15/19 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | renis |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,231 - 9/15/19 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,230 - 9/15/19 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | MG |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32G |
| Test #2,228 - 9/15/19 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo SD card |
| Test #2,227 - 9/15/19 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select SD card |
| Test #2,226 - 9/15/19 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra SD card |
| Test #2,224 - 9/15/19 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,223 - 9/15/19 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | davery |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD Card 32GB A1 Class10 |
| Test #2,221 - 9/15/19 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,260 |
| User: | Zoeys RPi Storage |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 128Gb MicroSD for RPi |
| Test #2,215 - 9/14/19 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #2,214 - 9/14/19 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Test #2,212 - 9/14/19 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #2,203 - 9/14/19 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Micro SD |
| Test #2,202 - 9/14/19 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |