To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Baititon mSATA SSD | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rank: | #619 | ||||||
| Popularity: | #885 | ||||||
| # Tests: | 5 | ||||||
| Brand: | Baititon mSATA SSD | ||||||
| |||||||
| Baititon M.2 SSD | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rank: | #621 | ||||||
| Popularity: | #735 | ||||||
| # Tests: | 8 | ||||||
| Brand: | Baititon M.2 SSD | ||||||
| |||||||
| Baititon 2.5" SSD | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rank: | #673 | ||||||
| Popularity: | #613 | ||||||
| # Tests: | 13 | ||||||
| Brand: | Baititon 2.5" SSD | ||||||
| |||||||
| Test #80,881 - 3/4/24 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 6,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #80,870 - 3/4/24 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 6,486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #80,867 - 3/4/24 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 4,830 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #80,866 - 3/4/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 5,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #80,383 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,086 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Baititon BT58SSD08M |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,370 - 3/1/24 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 5,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #76,530 - 12/26/23 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,022 |
| User: | ITW |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #75,142 - 11/28/23 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 5,209 |
| User: | MizioITW |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI4 USB SATA SSD |
| Test #75,136 - 11/28/23 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,843 |
| User: | MizioITW |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SATA USB SSD |
| Test #75,134 - 11/28/23 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 6,556 |
| User: | MizioITW |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsund SSD60 SATA USB Adapter 3.0 |
| Test #72,322 - 8/14/23 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Baititon BT58SSD07S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #66,646 - 1/28/23 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Baititon BT58SSD09N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD M.2 |
| Test #51,349 - 10/16/21 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,666 |
| User: | Frank |
| Brand: | Baititon mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Baititon BT58SSD07M |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | BAITITO |
| Test #46,170 - 5/28/21 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,523 |
| User: | cochon |
| Brand: | Baititon mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Baititon BT58SSD08M |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #40,938 - 2/23/21 12:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,769 - 2/20/21 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 4,893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,765 - 2/20/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,764 - 2/20/21 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 4,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | lsusb |
| Test #40,161 - 2/9/21 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,160 - 2/9/21 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 5,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD05S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #20,765 - 4/26/20 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 9,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD09M |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #19,965 - 4/23/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,321 |
| User: | etb |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Baititon BT58SSD07S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Baititon SSD120 on Pi4 using a Sabrent USB 3.0 |
| Test #19,711 - 4/21/20 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 6,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD09M |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSDBootBerry |
| Test #9,570 - 2/19/20 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #9,568 - 2/19/20 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Baititon BT58SSD07N |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | nvdd |
| Test #8,229 - 2/7/20 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,892 |
| User: | ekare |
| Brand: | Yucun N580 NGFF M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Yucun SH00N120GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | baititon m.2 120GB NGFF with Elunteng USB3 adapter on Raspberry Pi 4 @ 2Ghz with Quirks and raspbian update |
| Test #8,227 - 2/7/20 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,881 |
| User: | ekare |
| Brand: | Yucun N580 NGFF M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Yucun SH00N120GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | baititon m.2 120GB NGFF with Elunteng USB3 adapter on Raspberry Pi 4 @ 2Ghz with Quirks |
| Test #7,020 - 1/15/20 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Baititon BT58SSD07S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |