To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,652 - 6/24/22 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 6,556 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SKHynix SC300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix SC300M.22280128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #60,641 - 6/23/22 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD using KAMKORDA USB to SATA cable |
| Test #60,638 - 6/23/22 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Corsair CSSD-F120GB2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | corsair CSSD-F120GB2 |
| Test #60,634 - 6/23/22 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD_Frank |
| Test #60,633 - 6/23/22 1:43 am | |
|---|---|
| Score: | 7,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsug 970 Evo Plus |
| Test #60,632 - 6/22/22 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | Lenovo ThinkCentre M720q |
| Device: | WDC PCSN730SDBQNTY-256G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,629 - 6/22/22 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,915 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | temp |
| Test #60,628 - 6/22/22 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | HP Notebook 250 G8 |
| Device: | SKHynix BC511HFM512GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hp 10 250gb |
| Test #60,624 - 6/22/22 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 9,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | temp |
| Test #60,623 - 6/22/22 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 9,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | temp |
| Test #60,620 - 6/22/22 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 8,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial cx 250 Gb |
| Test #60,616 - 6/22/22 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 7,975 |
| User: | Lou |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN530 NVMe SSD on Pi4 using USB 3.1 enclosure |
| Test #60,615 - 6/21/22 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,944 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,613 - 6/21/22 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [yk:] Crucial 25gb nvme |
| Test #60,610 - 6/21/22 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 5,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMTS800S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #60,608 - 6/21/22 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 7,426 |
| User: | Lou |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,600 - 6/21/22 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 7,000 |
| User: | mdottwo |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 PRO on Pi4 using Geekworm NASPi SSD/HDD Hat |
| Test #60,597 - 6/21/22 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,323 |
| User: | Olaf |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,594 - 6/21/22 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC308 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix SC308SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test |
| Test #60,593 - 6/21/22 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |