To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,553 - 3/21/23 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,722 |
| User: | nickhell |
| Brand: | OWC Envoy |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | OWC Envoy |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #43,138 - 4/1/21 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Vantec NexStar USB 3.1 Enclosure |
| Test #55,380 - 1/10/22 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD870QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #10,624 - 2/26/20 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Apricorn SATA to USB adapter with PNY CS900 120GB SSD |
| Test #27,657 - 6/22/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT Plus USB 3.1 Flash Drive 128GB on Pi4 8GB Model |
| Test #16,857 - 4/11/20 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #51,594 - 10/24/21 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #94,897 - 9/20/24 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #92,721 - 8/12/24 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec P3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | KingSpec P3-128 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #11,883 - 3/8/20 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi 4 4GB with Samsung T5 500GB SSD |
| Test #2,999 - 10/14/19 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | aas ssd |
| Test #66,257 - 1/19/23 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #76,982 - 1/4/24 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme II SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDHP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #7,139 - 1/18/20 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | IRDM |
| Brand: | Goodram IRDM Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Goodram IR-SSDPR-S25A-120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | GOODRAM IRDM 120GB SATA3 MLC SSD |
| Test #7,987 - 2/2/20 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Premium SSD 128GB |
| Test #897 - 7/21/19 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SUV500240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SUV500 |
| Test #51,141 - 10/10/21 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | USD 2 SSD disk |
| Test #44,789 - 5/3/21 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar S47 USB3.1 128GB on RPi4 4GB |
| Test #26,443 - 6/5/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asd |
| Test #58,267 - 3/25/22 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD8SB8U128G1001 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk on Pi4 |