To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,801 - 3/27/23 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #66,445 - 1/23/23 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,718 |
| User: | TVT |
| Brand: | AData XPG EX500 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | AData XPGEX500 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Adata SU 750 on pi 3 using Adata XPG EX500 |
| Test #125,293 - 7/31/25 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY SD card |
| Test #97,374 - 11/3/24 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ARCANITE 64GB microSDXC A2 AKV30A264 on Pi 5 |
| Test #43,035 - 3/30/21 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,760 - 6/27/22 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 11 |
| Test #128,652 - 11/10/25 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,453 - 5/13/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #4,757 - 12/6/19 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,715 |
| User: | mreugene pi3 |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2BW160G3L |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD 320 Series on Pi 3B using ORICO Transparent SATA to USB3.0 enclosure |
| Test #14,164 - 3/29/20 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT256MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX100 256GB in Pi 4 using brandless USB3.0 adapter |
| Test #14,115 - 3/29/20 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,714 |
| User: | Rober189 |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd 860 pro 2.0 case usb |
| Test #130,834 - 1/23/26 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,714 |
| User: | pi400-AmazonSD |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Amazon sd on Pi400 using Amazon USB Adapter |
| Test #99,494 - 12/7/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST4000DM004-2U9104 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | baracuda setup with adapter thing |
| Test #21,944 - 4/30/20 4:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD on RPI4 using Sabrent interface |
| Test #6,345 - 1/5/20 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 2,713 |
| User: | hunter2409 |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Banana Pi M2 |
| Device: | Transcend TS64GSSD340K |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 64gb |
| Test #132,571 - 3/25/26 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #25,395 - 5/24/20 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | RPi4 4gb w/Startech mSATA hat and Trascend TS128GMS A230S 128gb SSD |
| Test #27,258 - 6/16/20 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,711 |
| User: | GayPatrick |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung fit plus 32gb on pi 4 8gb pi os 64bit |
| Test #83,681 - 4/3/24 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SA400S37120G SSD on Pi3 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #99,883 - 12/14/24 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ARCANITE |