To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #106,937 - 4/27/25 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 32Gb microsd on Pi 500 |
| Test #40,726 - 2/19/21 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #58,686 - 4/8/22 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish SSD MSATA 1TB on PI 4 using renkforce mstat to usb3 |
| Test #11,536 - 3/5/20 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,710 |
| User: | aRBemo58 |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD 240gb |
| Test #52,967 - 11/23/21 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GME4) |
| Board: | ODROID C2 |
| Device: | Samsung 8GME4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC card |
| Test #65,320 - 12/29/22 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,709 |
| User: | Realizm |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi4 2000MHz CPU 600MHz GPU |
| Test #27,438 - 6/19/20 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,442 - 6/3/24 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend64GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar usb3.0 on pi4 |
| Test #45,904 - 5/21/21 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 850 pro ssd on Pi 3b+ using Sabrent SATA to USB adapter |
| Test #46,118 - 5/27/21 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraII480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #48,482 - 8/1/21 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU630 240 GB, docker Spektra SP-02535 extl PS, Raspbian GNU/Linux 10 32, PINN dualboot, RPI3b. |
| Test #101,464 - 1/9/25 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #128,165 - 10/25/25 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | limpinghamster |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi SD card |
| Test #11,868 - 3/8/20 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | KingSpec Z3-128 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingspec Z3 |
| Test #7,803 - 1/29/20 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | raspbe |
| Test #18,888 - 4/18/20 12:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | arcabite@raspi4 |
| Test #123,084 - 5/31/25 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroCenter 64GB SD card |
| Test #11,501 - 3/5/20 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,706 |
| User: | skd |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | skd |
| Test #80,158 - 2/25/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #91,981 - 7/30/24 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 980 2TB M.2 NVMe |